ИСЧИСТЕТЕ ГО ТЕЛОТО ОД НАСОБРАНИТЕ ТОКСИНИ Руски народен лек од 4 состојки ја регулира киселоста на телото за неколку дена

18 октомври, 2021
Screenshot 2021-10-18 183819

Ниските и кисели нивоа на pH го зголемуваат ризикот од заболувања, а со цел pH вредноста да стане алкална, најважно е да имате балансирана исхрана. Секое значително зголемување или намалување на pH вредноста може да доведе до несоодветна работа на ензимите

Овој пијалок на традиционалната руска медицина може да ја регулира киселоста на телото, но и да го исчисти телото од насобраните токсини. Доволно е да пиете само една чаша дневно.

PH рамнотежата на телото е исклучително важна за здравјето на целиот организам, како и неговата киселост.

Ниските и кисели нивоа на pH го зголемуваат ризикот од заболување, а со цел pH вредноста да стане алкална (базна), најважно е да имате балансирана исхрана. Секое значително зголемување или намалување на pH вредноста може да доведе до несоодветна работа на ензимите.

Како резултат на тоа, ова води до прекин на некои важни метаболички процеси во телото. Како резултат на тоа, може да се појават проблеми како што се срцеви заболувања, артритис и остеопороза.

Овој пијалок може да ја регулира киселоста на телото, но и да го исчисти од насобраните токсини. Доволно е да пиете само една чаша дневно. Еве како се прави:

Состојки::

1/2 чаша сецкан ананас (свеж или замрзнат)

1 лажичка рендан корен од ѓумбир

2 лажици сок од лимон

1 лажичка мед

300 милилитри вода

Подготовка:

Измешајте ги сите горенаведени состојки во блендер додека не добиете хомогена смеса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris