Исфрлете ја водата и вишокот токсини од телото: Направете природен лаксатив

27 септември, 2021
Opera Snapshot_2021-09-27_045447_www.alo.rs

Повеќето експерти се согласуваат дека е важно да се прави движење на дебелото црево најмалку три пати неделно. Ако сте еден од оние кои се задоволни ако тоа се случи еднаш или двапати неделно, размислете за промена на вашата исхрана и начин на живот.

Ако сте еден од многуте кои имаат проблеми со запек, тогаш дефинитивно треба да го пробате рецептот што ќе ви го претставиме подолу. Секој што го пробал, рекол дека ова е најдобриот и најефикасниот (природен) лаксатив.

Дури и лекарите го препишуваат како лек, а најдобро е што е многу едноставно и лесно да се направи.

Состојки:

150 гр урми
150 гр сливи
5 чаши врела вода
Подготовка и употреба

Прво, исечете ги урмите и сливите на мали парчиња и додајте ги во врела вода. Потоа, треба да ги готвите додека смесата не стане густа. Треба да добиете околу 20 порции (лажици дневно). Оваа мешавина е корисна за луѓе од сите возрасти.

Можете да го конзумирате со додавање на вашиот утрински појадок, во чаша јогурт, сад со житарки или што и да посакате. Олеснува запек за краток временски период.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris