Искористете ги неговите идеи за шминка и ќе немате мака: 3 техники за шминкање на бразилскиот музичар кои може да ги копирате

25 септември, 2021
328418_screenshot-20210924-at-17.26.17_ff

Бразилскиот музичар Пабло Витар, кој е познат по андрогениот изглед и облекување, е многу посветен на своите јавни настапи, и секогаш е среден, негуван и уреден.

Ако погледнете некои од неговите стилови на шминкање, можете да ги копирате и да ги носите на бројни настани, било да се излегувања на кафе, во град, некои прослави и слично.

1. Подебел ајлајнер, нагласени веѓи и трепки, светла сенка и обоена уста


2. Светли сенки, со акцент на розово, нежно руменило и природна уста


3. Истакнати очи со затемнети краеви и розова уста


Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris