„Ја пробав диетата на Џенифер Лопез и воодушевена сум од тоа колку е лесно да се следи.

15 април, 2021
џ

Австралиската новинарка Стефани Нузо го испроба системот за диети и вежби на познатата пејачка и актерка

Познато е дека Џенифер Лопез, иако е во шестата деценија, има неверојатна фигура, а тајната за својот изглед не ја крие од јавноста – смета дека клучот за успехот е здравата исхрана и редовното вежбање.

Затоа австралиската новинарка Стефани Нузо реши да го испроба начинот на живот на познатата пејачка и актерка една недела.

По мало истражување, ја открив диетата и планот за вежбање на Џенифер Лопез. Тогаш се обидов да ја следам нејзината рутина една недела – напиша Стефани.

Менито на Џеј Ло
Диетата со Џенифер е доста прифатлива. Според списанието „Харперс Базар“, таа не гладува да ослабе, туку само се обидува да ги исклучи преработените производи полни со натриум.

За појадок, Џенифер обично пие пијалак направен од бобинки, грчки јогурт и мед. Повремено додава протеински прав во него.

Ручекот и вечерата обично се состојат од свеж зеленчук и протеини (претежно лосос или пилешко), во комбинација со кафеав ориз или компири.

За ручек, пејачката обично јаде свежо овошје. Џеј Ло целосно ги исклучи алкохолот и кофеинот.

,,Не пијам алкохол, не пушам и не пијам кафе. Тоа навистина ја уништува вашата кожа како што стареете “, изјави Лопез за HollywoodLife.

Наместо тоа, Џениферпие многу вода за да ја одржи кожата хидрирана.

Што се однесува до самата деиета, јас бев задоволна. Не чувствував глад и немав впечаток дека воопшто сум држел адиета – рече новинарката.

Недостатокот на кофеин беше проблематичен. Јас нормално пијам четири шолји кафе, па оваа промена доста ми пречеше. Не можев да се концентрирам на работата – додаде таа.

Тренинг
Лопез за „HollywoodLife“ откри дека тренира три или четири пати неделно.

Обично прави кардио тренинзи и редовно танцува.

  • Одлучив да одам на обука за ХИИТ, час по бразилска самба, а покрај тоа и на часови по бокс. Повеќето обуки беа слични на мојата редовна рутина, па затоа не ми паднаа толку силно – објасни новинарката.

Иако Стефани не ослабе многу за една недела, таа вели дека се чувствувала многу подобро и полна со енергија. Единствено што ѝ недостасуваше беше вкусот на топлото утринско кафе, но признава дека кожата ѝ станала поубава.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris