Јелена Карлеуша има нови руски усни: Откриваме сè за новиот метод на зголемување на усните за кој се одлучуваат сите!

5 февруари, 2021
91620649_129017762026791_1484083574491313224_n

Пејачката реши да ги освежи усните, давајќи им таканаречен „руски волумен“, кој во моментов е најпопуларен во светот.

Јелена Карлеуша вложува многу пари во својот изглед, а освен што носи модна облека на светски познати дизајнери, таа го негува и своето тело и лице. Овој пат, Јелена реши да ги освежи усните, давајќи им таканаречен „руски волумен“, кој во моментов е најпопуларен во светот.

Што можам да кажам? Светска sвезда во мојата земја… Покрај цела Европа и пошироко, таа ме избра мене. Ви благодарам за вашата доверба”, напиша сопственичката на салонот во Нов Белград каде што беше извршена интервенцијата.

Јелена беше фотографирана веднаш по интервенцијата од друга девојка од салонот, а според нејзината насмевка и подигнатиот палец може да се каже дека Карлеуша е презадоволна од своите нови сензуални усни.

Зголемувањето на усните со овој метод стана многу популарно во светот, но и во Србија.

“Тоа е површинска инјекција на хијалуронски полнила, кои даваат форма на усните нагласени контури. Оваа контура потоа се вклопува со усните на “подуен ” волумен. За разлика од класичната процедура за зголемување, која се базира на нагласување на природната форма, целосно тука се создава нов облик“ рече д-р Снежана Нена Милетиќ, специјалист по естетска, пластична и реконструктивна хирургија. Постапката за зголемување на усните трае околу 30 минути, под локална анестезија и не е болна, но непријатна. Чини околу 200 евра, додека во странство цената е нешто повисока.

Како се разликува техниката на руски усни?

За разлика од традиционалните полнила за усни, во руската техника, производот се инјектира во усните вертикално, почнувајќи од дното на усната и влечејќи го производот нанадвор кон оралната граница. Наместо да се движи од работ на усната и да работи навнатре, инјекторот работи на производот однатре и надвор.

Руски усни – цена

Поради дополнителното време и производите вклучени во руската техника за усни, може да очекувате да платите малку повеќе отколку што би платиле за традиционално зголемување на усните со хијалуронска киселина. Цената се движи од околу 200 евра па нагоре.

Колку трае третманот за зголемување на усните?

Рускиот третман на усни трае од 30 до 45 минути, вклучувајќи го и времето на подготовка.

Колку траат руските усни?

Во зависност од производот, но често тоа е период од 12 до 18 месеци, со надградба на секои 6 до 9 месеци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber