Испробајте го вашиот Bridgerton секс: Може да ги рекреирате жешките сцени дома со играње улоги и одлични места!

5 февруари, 2021
pjimage-2021-02-03t155419-133

Секс експертката Кејт Тејлор откри дел од позите инспирирани од новата популарна серија Bridgerton. Зачинете ги страстите со масирање на рацете, играње улоги или мастурбација додека вашиот партнер гледа.

Серијата Bridgerton на Нетфликс е официјално најпопуларната серија на овој стриминг сервис, а поради тоа побарувачката за корсети е зголемена за 32%. Покрај тоа, многу парови експериментираат во сексот според оваа серија.

Кејт Тејлор откри како да го искористите она што сте го виделе за да ви биде и позабавно.

  1. Поставете ја сцената

Инспирирајте се од низа драматични сцени во спалната соба. Заменете го вашето осветлување со старомодни свеќи, но внимавајте каде ги оставате за да не ризикувате пожар. Закачете гроздобер огледало за да можете да го набљудувате дејството. Заменете ја постелнината со сензуален, свилен пурпурен јорган – таа боја најверојатно ќе предизвика страст, изјави Тејлор.

Потоа додадете перница за подобра сексуална поддршка. Може да ја ставите под колковите, стомакот или вратот за да ги направите половите пози повеќе сензуални и посилни.

  1. Игра со улоги

Bridgerton е полн со игри со улоги. Симон и Дафне на почетокот се преправаат дека не се заљубени, г-ѓа Вистелдаун го крие својот вистински идентитет, а Мадам Делакроа го маскира својот лондонски акцент со помош на францускиот.

  1. Лижете ја лажицата

Начинот на кој Симон, војводата од Хастингс, лиже лажица во чајџилницата во Гинтер, секако возбуди многу девојки. Поминете го тој момент пиејќи кафе со вашиот партнер. Постои позитивен ефект на чај и кафе врз сексуалните перформанси.

Студија на Универзитетот во Тексас открила дека мажите кои пијат по две шолји кафе или чај секој ден имаат 42% помали шанси да развијат еректилна дисфункција.

Посебна студија покажа дека кофеинот го стимулира делот од женскиот мозок што сигнализира сексуално возбудување.

  1. Играње со вашите раце

Пресоздадете сцена од уметничката галерија со Симон и Дафне со додавање на масажа на рацете во вашата предигра. Започнете со масирање на рацете на вашиот партнер со кокосово масло. Потоа движете се со кружни движења над нивните дланки, насочувајќи се на дланките и основата на палецот. Стиснете го секој прст и нежно повлечете го нагоре, зголемувајќи го протокот на крв.

Потоа ставете ги палецот и показалецот од двете страни на нивните зглобови, одозгора каде што ќе им се придружи на дланката и стискајте 20 секунди. Оваа рефлексна точка, поврзана со гениталиите, може да го зголеми либидото.

  1. Облечете се

Копирајте го стилот на Дафне и облечете елегантна, бела ноќница, исечете ја и облечете корсет под неа. Долна облека не се носи во серијата, но ако не сте доволно храбри за ваков потег, одлучете се за свилени француски гаќички.

  1. Локација

Можеби немате пространа земја како Кливдон каде што можете да водите љубов, но исто толку страст можете да најдете и во вашиот дом.

Војводата нè научи дека можете да имате секс насекаде, без разлика дали е тоа на скалите или во градината. Барајте безбедни места, без љубопитни очи, кои ве принудуваат да испробате различни позиции.

Легнете на скалите, неколку чекори повисоко од вашиот партнер или свиткајте се под маса додека вашиот партнер работи или зумира видео повик.

  1. Задоволете се сами

Кога Симон и рече на Дафне да се допре насекаде по нејзиното тело каде што чувствува задоволство, тоа беше многу возбудливо за многу гледачи. Освен тоа, неговата брачна ноќ тој ја замолил да го стори тоа пред него.

Да му покажете на вашиот партнер колку сакате да допирате е супер секси и можност да го научите вашите омилени потези. Користете го ова како предигра, забранувајќи им да се придружат додека не им дадете дозвола. Или оставете ги случајно да ве фатат на дело.

  1. Издржете подолго

Симон издржа само 37 секунди. Ако вашиот партнер е толку брз, еве неколку совети за продолжување на забавата. Ако ејакулирате во рок од една до две минути, вашиот мозок може да има ниско ниво на серотонин поради стрес, депресија или здравствени проблеми како висок крвен притисок. Обидете се да користите кондом, тогаш возбудата и чувството ќе бидат поблаги и ќе издржите подолго.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris