Конечно и жените да уживаат: Изменетата Doggy поза точно според женскиот вкус!

5 февруари, 2021
stock-photo-young-sexy-couple-on-the-bed-beautiful-lady-and-guy-in-erotic-pose-portrait-of-girl-and-boy-339872294_400x0

Популарната Doggy поза е попопуларна кај мажите отколку кај жените, затоа што навистина не ја поврзуваме со женски оргазам.

Сепак, не е на одмет да пробате модифицирани пози само за женско задоволство. Партнерот лежи на грб, а жената седи на него и гледа во неговите нозе. Таа се потпира на рацете и го спушта задникот, па тој влегува во неа.

Технички, жената е горе и ги контролира темпото и длабочината на пенетрација, и таа е во совршена положба да ја стимулира Г-точката. Жената се наведнува назад и се движи напред и назад и нагоре и надолу. Може да ги собере нозете и за поинтензивно чувство бидејќи вагината ќе биде потесна во таа положба, па затоа пенисот ќе биде „подебел“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber