КАДЕ се скриени најнадарените момци? Погледнете ја картата на светот според големината на пенисот!

19 февруари, 2021
пенис

Африка дефинитивно е во силна конкуренција за освојување на титулата најголем пенис на светот, додека Азија нема со што да се пофали.


Според повеќето истражувања, просечната должина на пенисот е 9,1 во опуштено издание, или 13,1 сантиметар во ерекција. Сепак, студијата на Интернационалната клиника за андрологија во Лондон за сексуално здравје на мажите даде малку поинакви резултати, велејќи дека просечната должина на пенисот во ерекција е дури 16,1 сантиметар.

Па, како мажите добија цели три cm толку одеднаш? Причината во оваа студија може да биде и фалење, со оглед на тоа што клиниката побара од илјада машки субјекти сами да запишат колку им е долг пенисот, што можеше да доведе до додавање на неколку дополнителни сантиметри.

Несигурните мажи повеќе не мора да чекаат да видат како стојат во споредба со нивните „ривали“ кога станува збор за големината на нивните гениталии. Имено, објавена е интерактивна мапа која ја споредува големината на пенисите во ерекција низ целиот свет.

Најголемиот vs. најмалиот
Објавено на веб-страницата „Таргет мапа“, сите земји во светот се обележани со бои според просечната големина на пенисот на таков начин што земјите со црвена боја имаат најмногу надарени мажи, портокаловата е втора по големина, жолтата е онаа во златната средина, светло зелената ја има втората најмала и зелената – претпоставувате – барем.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris