Како брзо да изгубите тежина на нозете и колковите: Доволно е да направите само 1 вежба! (ФОТО)

3 февруари, 2021
kl

Вежба дизајнирана да го зголеми тонот на мускулите на нозете и задникот, без да му наштети на ‘рбетот или колената. Таа е идеална за спортисти, но и за рекреативни спортисти.

Споменатата вежба се нарекува „стол“, а се изведува така што ќе стоите на ѕидот, ќе се потпрете наназад (правилна положба), ќе ги раширите стапалата во малку сквотот (под агол од 90 степени), како да седите на стол . Останете во оваа позиција околу половина минута, една минута, колку што можете подолго. И потоа застанете малку. Рацете можете да ги држите близу до телото, но и испружени пред вас (вака ќе ги вежбате рацете).

vežba, stolica, čučnjevi uz zid, zid, vežbanje

Оваа вежба може да ја изведуваат деца, како и постари луѓе. Таа е исклучително корисна за сите возрасти, а може да ја изведувате дома.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber