Како наједноставно да ја исчистиме четката за коса?

19 октомври, 2021
7c40f33a1cd618a6ca7ec3a0f61c025bf8f2b565

Чистењето на четката за коса не е секогаш на врвот на нашите дневни приоритети. Меѓутоа, редовното чистење на четката за коса ќе ја отстрани нечистотијата, остатоците од производот и маслото од скалпот што се акумулира. Не сакаме целата таа нечистотија да заврши на нашата чиста коса. Исто така, редовното чистење на четката ќе го продолжи рокот на траење.

Како да исчистите четка за коса?

Започнете со отстранување на целата коса од неа. Тогаш ќе ви треба топла вода и шампон. Нанесете капка или две и додадете малку вода. Оставете ја четката да стои во вода со сапуница, а потоа добро исплакнете.

Покрај миењето на четката, важно е да ја одржувате секојдневно. Отстранете ги влакната од четката секој пат кога ја користите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris