КАКВА Е ТАА МАЈКА? Штом родила син, ќерката веднаш ја дала на посвојување! Не можете ни да замислите што следува

2 април, 2021
Screenshot_61

Една жена раскажа болна приказна на социјалните мрежи за нејзината сестра која ја донесе својата двегодишна ќерка на посвојување откако роди син затоа што „не можеше да се грижи за две деца“. Но, разочараната тетка, која дозна за тоа преку Зум со своето семејство, вели дека тоа е затоа што нејзината сестра „воопшто не сакала да има ќерка“. Сега таа се бори за старателство.

„Откако Кендис роди момче за време на пандемијата, семејството организираше повик на Зум за да може да го запознае новороденчето“, започнал корисникот на Редит. Анонимната жена рече дека е исто така воодушевена што ја запознала својата нова внука и дека може повторно да ја види, па праша дали може да ја поздрави.

Но, расположението се сменило кога сестрата на жената наводно открила дека ја дала својата ќерка на посвојување без да каже на никого – и во тој момент „сите изгубија“.

„Сестра ми многу тивко рече дека не е таму затоа што ја стави својата ќерка на затворено посвојување на почетокот на јануари. Како што рече, не можела да се грижи за своите две деца “, напишала жената на Редит. „Не стигнавме ниту да се збогуваме со девојчето, таа не требаше да го стори ова, можеше да му го даде на некој од нас да се грижи.“

Таа размислува да ѝ го земе и нејзиниот син

Моментално бремена, но финансиски стабилна, тетката вели дека ќе започне со процесот на посвојување затоа што сака да му обезбеди на детето здраво воспитување во топлината на семејната куќа.

„Јас и сестра ми ја знаеме вистинската причина – таа не сакаше девојче. Таа беше депресивна кога дозна кој е полот во нејзината прва бременост и воодушевена во својата втора. Таа го отфрли малото девојче за да се фокусира на момчето. Јас и ’кажав сè за време на повикот, меѓу другото и дека е чудовиште“, открива редиторката.

Целото семејство на крајот ѝ се налутило, сметајќи дека не требало да и зборува такви работи на нејзината сестра. „Ќе се борам на суд за старателство, можеби дури и за момчето, сè уште размислувам за тоа.“ На крајот им се заблагодари на сите непознати лица кои ја поддржуваа преку Редит, пренесува The Sun.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris