Карди Би платила 240.000 ДОЛАРИ за нова чанта! Платила трипати повеќе затоа што немала нерви да чека

12 февруари, 2021
kardi-bi-1-830x0

– Карди Би треба да го смени името во Карди Биркин – беше најсмешниот коментар откако американската раперка купи чанта за 240.000 американски долари

Американската раперка Карди Би (28) неодамна купи нова чанта „ Hermes Birkin “ за 240.000 американски долари.

Имено, оваа торба има неколку прегради и е многу мулти-практична, а е инспирирана од воен дизајн. Сошиена е од кожа и платно и има 5 џебови однадвор, па дури и вграден држач за чаши.

Чантата „Hermes Birkin“ е достапна во две големини по цена од 65 000 и 80 000 долари.

Како и да е, Карди Би откри дека чантата ја купила за три пати поголема цена од реалната, поточно за 240.000 американски долари.

– Ја посакував оваа чанта многу долго. Не разбирате, се јавив во секоја продавница „ Hermes “, чантата само што излезе оваа година. Требаше да платам трипати повеќе, но ја обожавам – рече таа.

– Едноставно мислам дека е прекрасна, преубава е – додаде раперката.

Патем, Карди има полна гардероба со чанти „ Hermes Birkin “, вклучително и верзии со крокодилска кожа во сите бои.

– Карди треба да го смени своето име во Карди Биркин – беше најсмешниот коментар на нејзиниот обожавател на Instagram.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris