Карлеуша позираше со своите ќерки на Божиќ, а сите ја коментираа нејзината порака: „Иако сум атеист…“

7 јануари, 2021
img7325-830x0

– Татко ми е Србин, мајка ми Словенка, еден дедо од Лика, друг од Словенија, една баба од Босна, друга од Косово, прабаба Австријка… тогаш што сум јас? – е дел од објавата на Јелена

Секој што ја следи знае дека е атеист, но Јелена Карлеуша го слави секој христијански празник, затоа што нејзините деца го сакаат тоа така и им остави слобода да направат сопствен избор во животот.

И нејзиниот сопруг Душко Тошиќ ги слави сите празници, па денес во нивниот дом на Дедиње е токму такво – празнично расположение.

– Иако сум атеист, среќна сум што им ги учам децата на традициите на нашиот народ, но исто така и традициите на Словенија, Хрватска, Босна, Косово, Црна Гора, Австрија… затоа што крвта на сите тие народи тече во нас – напиша Јелена во соопштението.

– Татко ми е Србин, мајка ми Словенка, еден дедо од Лика, друг од Словенија, една баба од Босна, друга од Косово, прабаба Австријка… тогаш што сум јас? Јас сум ЧОВЕК. И јас ги сакам и почитувам сите религии и нации … затоа што кога сè ќе се додаде и одземе, кога е хаос, сите сме ИСТИ. Единствената поделба е во нашите глави. Затоа, бидете добри ЛУЃЕ и научете ги своите деца на вистинските вредности. Тие се подобра иднина – рече Карлеуша.

„Колку убавина на една слика“, „Прекрасна си“, „Тоа е вистинскиот став“, „Браво, Јецо. Биди жива и здрава“, „Така е, Јелена“, „Тоа е вистинското воспитување“, се дел од многуте коментари .

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris