КАКВА Е ОВАА МАГИЈА? Неверојатна сцена од неразвиен остров е тотален хит

7 јануари, 2021
Pogled iz zraka na otok Vrgadu

И покрај целото време, дрвото сепак стои цврсто на карпата

Факт е дека Хрватска крие многу убавини кои честопати не добиваат доволно внимание, но во една група на Facebook, членовите им се восхитуваат токму на ваквите сцени.

„Вие сте истражувачи! Околу нас сè уште има чуда. Оваа заедница е посветена на сите убавини и приказни со кои изобилува Хрватска “, е описот на групата во која членуваат повеќе од 92.000 членови.

Во морето прекрасни фотографии овие денови, вниманието го привлече една направена на островот Вргада, кој се наоѓа во близина на Пакостане.

Имено, еден член го фотографирал борот Алепо над плажата Подбризи, што е вистинска атракција за сите кои уживаат во убавините на овој непознат далматински остров. И покрај целото време, тој стои цврсто – на работ на карпа.

„Овој бор на островот Вргада и пркоси на невремето, југот, на гравитацијата со години… Некоја мистериозна сила го спречува да не падне… чудо од бор“, напиша Алан Грубелиќ во описот на фотографијата, која собра над 4.400 лајкови.

Другите членови на групата напишаа дека тие исто така биле сведоци на издржливост на боровите. „Ние сме во посета на Вргада веќе неколку години, но не можеме“, е еден од коментарите, а објавени се и неколку фотографии од борови дрвја од други агли.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber