ОТКРИЕНА МОРБИДНА МИСТЕРИЈА ЗА УБИСТВОТО НА ПОЗНАТИОТ СУПЕРМОДЕЛ! Беше неспособна да продолжи понатаму, шокантни детали!

7 јануари, 2021
870417_stele-tennant_ls

Целата мистерија излезе на виделина…

Смртта на супермоделот Стела Тенант минатиот месец го шокираше светот, а нејзиното семејство сега со официјално соопштение потврди дека славната 50-годишна жена си го одзела животот откако се борела со ментални проблеми.

Моделот со аристократско потекло, кој беше дел од бројни рекламни кампањи на луксузни брендови за време на нејзината кариера, почина во нејзиниот дом во Шкотска на 22 декември минатата година.

Во изјавата за јавноста, семејството на манекенката истакна дека Стела „чија креативност, интелигенција и хумор оставиле таков белег“ беше болна веќе некое време и се чувствуваше неспособна да продолжи понатаму“.

“Стела беше лошо веќе некое време. Тоа се случи поради најдлабока тага и очај, поради што таа не беше во можност да продолжи и покрај љубовта на најблиските”, рече портпаролот на семејството.

Извор близок до семејството за „Daily Telegraph“, исто така, посочи дека тие сметаат дека е важно да се подигне свеста за менталното здравје, за што јавноста често има погрешна претстава.

Зад Стела остана нејзиниот поранешен сопруг Дејвид Ласнет и нивните четири деца – Марсел, Сесили, Јасмин и Ајрис.

Патем, овој модел беше внука на Ендру Кавендиш, 11-ти војвода од Девоншир.

Првата насловна страница Стела ја направи во декември 1993 година, за „Vogue“, а подоцна рече дека тоа се случило сосема случајно – имено, за насловната фотографија е избрана фотографијата што ја работеше за кампањата Версаче.

Таа беше позната по својот андроген изглед, а наскоро стана муза на Картл Лагерфелд, што славната дизајнерка и ја припишуваше на нејзината сличност со легендарната Коко Шанел.

Покрај со моделирање, таа се занимаваше и со уметност, а заедно со нејзината сестра основаа луксузен бренд на материјали за домаќинството.

Сопругот Дејвид го запознала во екот на славата, а парот бил заедно 21 година – до август 2020 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris