Кармата гледа сè, знае сè и не заборава ништо: Откријте како можете да се ослободите од кармичкиот долг!

7 јануари, 2021
212107_shutterstock-530899930_ls

Постои само еден начин што може да ве заштити од лоша карма!

Кармата гледа сè, знае сè и не заборава ништо…

Кармичките јазли се сложени енергетски креации во нашето биополе што сами ги создаваме и често се манифестираат во форми што ги сметаме за казни – кармички казни.

Кармата подразбира закон на Универзумот и животот кој ни кажува дека секое наше дело, без разлика дали е добро или лошо, мора да го отплатиме, прочистиме и повторно да го преживееме во формата во која сме ги создале.

Сè што ќе ни се случи негативно, обично се доживува како некој да не казнува, а всушност ние самите ја создадовме таа казна. Негативни работи како непријатни емоции, негативни мисли, лоши постапки, ги кристализираа криосите на болести и блокадите на енергијата што го блокираат нашиот напредок. Овие „кармички казни“ се случуваат како нешто што нè потсетува дека секогаш имаме шанса да исправиме одредени работи и да се развиваме.

Рецептот за среќа е многу едноставен: Ако животот ви изгледа како темно место, променете го аголот на гледање!

Кога зборуваме за карма, честопати мислиме на негативни кармички работи што се повторуваат, како што се разни врски што ги повторуваме циклично додека не научиме искрено да простуваме и да решиме со себе што е љубов.

На колективно ниво, акумулираната лоша карма создава недостаток на љубов меѓу луѓето, материјализам, нечувствителност на страдањата на другите, војна и така натаму.

Нејзините највидливи манифестации на индивидуално ниво се болести, нарушувања на односите, партнерства, сиромаштија, загуба на пари… Причината за хронични болести може да биде и последица на кармата.

Кога кармата ќе дојде кај нас, наидуваме на одредени проблеми што никој друг не може да ги реши освен самите нас. Треба да ги освестиме, да знаеме како ги создадовме и како да ги решиме.

Секој ден имате можност да создадете позитивна карма – со добри дела, убави мисли и искрени и чисти чувства.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber