Кемал за Лепа Брена: „Таа е многу лукава и цел свој живот го базира на материјални нешта “

29 јануари, 2021
леле

Пандемијата на корона вирусот и недостатокот на ангажман принудија многу забавувачи да ги „затегнат ремените“, но не и српската пејачка, 60-годишната Лепа Брена.

Таа кон крајот на декември отпатува за Париз со нејзиниот сопруг Боб, по што тие „избегаа“ на Малдивите, а деновиве го почести својот најмлад син Виктор со најновиот модел на BMW M5 F90, за кој издвои дури 150 илјади евра. Сигурно е едно – тие живеат многу раскошно. Кемал Маловчиќ, сега коментираше животот на Лепа, без влакна на јазикот.

„Таа има пари, таа лукава Брена, го програмираше целиот свој живот само да зграби и да има. Но, нека, сега се покажа како точно. Сè друго се скрши “, искрено рече музичарот.

Сепак, зад големото богатство на Брена секако стои голем напор. Имено, покрај пеењето, разноврсната Брена се занимава и со многу други профитабилни работи. Една од нив е семеен бизнис, односно компанија што се занимава со чистење на фасади, покриви, патеки, но и патишта и отстранување на графити од ѕидови.

Оваа двојка неодамна му ја препушти оваа работа на својот син Виктор, но двајцата сè уште се регистрирани како сопственици на деловни активности. Според официјалните извештаи, минатата година им била најплодна, па заработиле скоро еден милион евра „од страна“. Извор близок до двојката открил дека тие го започнале овој бизнис во време кога тоа го правеле мал број луѓе, со намера да го развиваат со текот на годините и да им го препуштат на нивните наследници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber