КИНЕСКИ НОВОГОДИШЕН РИТУАЛ: Денес испочитувајте го овој обичај за да ја привлечете среќата и богатството!

11 февруари, 2021
Feng-shui-Lek-Slana-Voda-004-1170x500_400x0

Кој ќе заборави да го стори ова, ќе наиде на пречки во текот на целата година и ништо нема да му помогне.

Солените кристали, според верувањето во фенг шуи, можат да го „исчистат“ нашиот дом од негативна енергија. Традиционална чинија со сол и вода се користи низ целиот свет како „чистач“ на лоша енергија, и вака се прави ако сакате да привлечете среќа!

Потребни ви се само четири работи:

  • Неметален тањир е најдобро направен од стакло
  • Морска сол (крупна)
  • Вода
  • Шест парички

Околу 17 часот по локално време, пристигнува кинеската Нова Година, која треба да се „поздрави“ со овој ритуал. Прочитајте зошто е важно да носите нешто црвено, а потоа да најдете безбедно место во домот, овој сад или тегла треба да стои долго време и не треба да биде лесно достапен за несреќи, односно семејството да не може да го поткачи.

Мора да биде изложен на свеж воздух, затоа не покривајте го, и не ставајте го, на пример, во плакарот. Традиционално, за ова се користат монети од џинг, но можете да користите монети од која било валута, принципот е ист.

Под садот ставете подметнувач бидејќи со текот на времето, солените кристали ќе „излезат“ од садот, па доколку не сакате да ја оштетите површината на која се наоѓаат, важно е да поставите нешто под него.

Наполнете го садот до една четвртина со крупна морска сол. Ставете ги монетите на солта, една по една, така што нивната „глава“ да биде горе, а не „писмото“. Наполнете го горниот дел од садот со вода и ставете го во северниот или југоисточниот дел од вашиот дом. Фополнувајте го во текот на целата година. “Ќе ја „апсорбира“ лошата енергија, а на крајот на кинеската лунарна година, фрлете ја оваа мешавина од сол и направете нова за следната година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris