ЌЕ ВИ ВРАТИ НА „ФАБРИЧКИ ПОСТАВУВАЊА“! Оваа диета не само што помага кај ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ, туку и целосно детоксицира

24 април, 2021
profimedia-0498996215

Многу повеќе од диета

 Во 2016 година, клеточниот биолог Јошинири Охсуми доби Нобелова награда за филозофија и медицина за револуционернто откривање на автофагијата. Автофагијата е слична на многу диети кои се регулираат со распоред, како што е диетата од 8 часа, но всушност станува збор за нешто многу повеќе од тоа.

Студиите докажаа дека тоа е метаболички процес кој природно произведува нова енергија и го чисти телото од сите невидливи непријатели. Новите клетки се будат и се обновуваат побрзо, со што се забавува стареењето и се продолжува човечкиот живот. Друг голем плус е тоа што нашето тело станува повитално, а лицето изгледа поосвежено и помладо.

Само замислете ја вашата кожа без длабоки брчки и вашето тело без целулит! Наједноставно објаснување – додека телото гладува, нашите клетки почнуваат да го јадат отпадот и го забрзуваат растот на нови, здрави клетки кои го штитат организмот и го зајакнуваат имунитетот.

Автофагијата не е класична диета и не треба да гледаме така на неа. Треба да стане наш начин на живот, така што нашето тело ќе биде во подобра состојба. Се смета за здраво, но не за секого!

Автофагијата е природен процес во организмот што се одвива сè додека не го нарушиме со нова храна. Лесно може да стане начин на живот, бидејќи има многу придобивки за нашето тело. Активен е во секоја клетка во телото и се активира кога гладуваме или кога постиме.

Devojka

Кога зборуваме за процесот на автофагија, тогаш треба да се забележи дека се врши наизменичен пост. Всушност, телото повеќе нема да јаде како порано. Ќе го смените распоредот.

Како ќе знаеме дека автофагијата е успешна?

Со пост (или не јадење) помеѓу 12 и 36 часа. Најдобрите ефекти од автофагијата се постигнуваат кога не јадете 24 до 48 часа, но за многу луѓе тоа е исклучително тешко, и тие лесно ќе се откажат. Сепак, постот помеѓу 12 и 36 часа не е невозможен.

Автофагијата може да се изврши и ако оброците се намалат на два на ден, наместо на претходните три. Во меѓувреме, нема слатки, ужини, грицки. Нема ништо. Може да пиете само чај или вода. Вечерата треба да биде во 18 часот, а следниот оброк следниот ден околу 12 часот.

Забелешка: Консултирајте се со вашиот лекар пред да започнете со автофагија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris