Кога Карлеуша слави сè изгледа гламурозно: Топ 5 моменти на русокосата Барби кога ја оправда титулата на дива!

11 јануари, 2021
jelena-karleusa-460x0

Јелена многу славеше последната година, а за нејзините стајлинзи, детали од просторот од бајките сè уште се зборува


Поп-sвездата Јелена Карлеуша (42) организираше прослави за роденден и празници во изминатата година, и покрај пандемијата на корона вирусот, во согласност со сите пропишани мерки на професијата, кои привлекоа големо внимание на јавноста и за кои сè уште се зборува.

Имено, Карелуша го прослави Божиќ со своето семејство, Новата година со неколку пријатели, таа подготви и бајка забава по повод роденденот на нејзините ќерки. И покрај тоа што е атеист, за Велигден 2020 година, таа ја почитуваше традицијата и ја прославуваше со своите најблиски.

Оваа година, Јелена го помина најсреќниот христијански празник во нејзината куќа на Дедиње, со своите ќерки Атина и Ника, а по тој повод се фотографираше со нејзините наследнички додека сите три држат погача во раката.

Носеше елегантен црн фустан на едно рамо, кој ја истакнуваше нејзината сјајна фигура. И покрај изборот на секојдневна комбинација, таа изгледаше секси, а како што многумина велат дека што и да облече ќе изгледа провокативно.

Нејзините ќерки носеа порелаксирана гардероба, маица и тренерки и сите ги воодушевија со својата убавина. Многумина велат дека нејзината постара ќерка Атина е вистинска копија на нејзината мајка.

Русокосата пејачка ја дочека Новата година со својот најдобар пријател и соработник Зоран Бирташевиќ и уште неколку пријатели, а на прославата присуствуваше и сопругот на Јелена, фудбалерот Душко Тошиќ.

По тој повод, Карлеуша носеше бел долг фустан на едно рамо, со длабок шлиц до колковите, така што нејзините долги нозе и облини беа во преден план. Со овој стајлинг таа многу потсети на популарната кукла „Барби“.

На почетокот на септември 2020 година, Јелена организираше забавна забава за своите ќерки Атина и Ника по повод нивниот роденден, а она што е интересно е што тие се родени на ист ден, 7 септември, но со една година разлика.

Атина и Ника традиционално имаат заедничка роденденска забава со своите пријатели и семејство, а нивната мајка блескаше во сребрена креација со реси и чокер со натпис „Барби“. Таа навистина изгледаше како популарната кукла.

Пејачката потоа организираше забава на отворено за своите ќерки, во дворот на семејната куќа во Сењак, каде сè беше украсено со розови и сини балони, пердуви, а детал што не се испушташе беше фламинго во базенот.

Имаше многу аниматори кои изведуваа разни акробации и ги забавуваа присутните на роденденската забава. Сите беа одлично расположени, а наследничките на Јелена уживаа со своите пријатели. Особено беа воодушевени од колачите, кои беа на неколку ката.

Погледнете како изгледала Јелена во празничните изданија во галеријата:


Карлеуша го прослави својот 42-ри роденден во дворот на нејзината вила на Сењак, сè беше во знакот на ЈК, а славеничката се погрижи за сè, од украсување на просторот, до „храна и пијалок“. Се служеа коктели, трпезата беше богата, а роденденската торта изгледаше моќно.

Прославата беше многу гламурозна, а присутни беа и многу познати личности со кои се дружи Карлеуша. Таа тогаш носеше прекрасен бел фустан со отворен стомак и длабок шлиц, носеше украс на главата, а во еден момент кога атмосферата достигна сјај, Јелена скокна во базенот со шминка и гардероба.

Јелена го прослави Велигден минатата година со своето семејство, а семејниот дом изгледаше прекрасно, сè беше полно со шарени бои, за нејзина радост, таа ги украси своите јајца со разни светли бои, кои беа полни со цвеќиња и разни украси.

Нејзината наследничка Ника победи за прв пат во борбата со кршење јајца, но овој пат не со кокошкини, туку со ноеви, во пресметка со таткото Душко.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber