Го знаете ли правилото на “6 минути” во сексот? Откриваме формула за одлично задоволство!

12 јануари, 2021
173926_pexels-roman-odintsov-4553619_f

Измерено е! Докажано е! Пробај!


Истражувањето спроведено на 1.500 Канаѓани покажа дека треба да се направи една работа пред сексот најмалку шест минути – „да се биде сексуално задоволен“.


Едноставно решение е: шест минути предигра! Можеби е помалку романтично, но е многу поефикасно, се тврди.

Значи, ако земете шест минути време за предигра активно и свесно уживајте во тоа, тогаш сексот треба да биде многу подобар. Исто така е важно да не „станувате“ од кревет, да заспиете или да заминете веднаш по сексот – треба да се гушкате некое време.

Физичката интимност, пред и по сексот, се грижи за поголемо задоволство – така велат 56 проценти од мажите и 55 проценти од жените. Истражувањето го спроведе канадски производител на кондоми заедно со „Sex Information and Education Council“.

Се разбира, можете да уживате и во предиграта подолг временски период – воопшто: колку повеќе физички контакт, толку поинтимна ќе биде врската, а во исто време ќе биде и подобар сексот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber