Лажните РОЛЕКС часовници ја преплавија ЕСТРАДАТА: Се фалат со фалсификати за да изгледаат имоќно!

12 јануари, 2021
pjimage-63

Јавните личности, од пејачи до старлети, се обидуваат да ги претстават своите животи на социјалните мрежи многу подобри и пораскошни отколку што навистина се.

Голем број од нив ја ставаат раката во преден план со „Ролекс“, чија цена, ако е оригинална, достигнува вртоглави неколку десетици илјади евра, но се поставува прашањето на кој од нив смее во Швајцарија со тој часовник на рака?

Некои од јавните личности беа изложени на Инстаграм профилот “Munichwristbuster” кој се занимава со лов на фалсификати од сцената.

Првиот на тапет беше Дарко Лазиќ, кој често го покажува својот “rolex jahtmaster” , кој чини околу 30.000 евра, но всушност има добра копија на овој моден детал.

Страницата открива точно во детали зошто часовникот е лажен, па тие пишуваат дека целата поставка на часовникот е „многу поголема од оригиналот“, дека рамките на моделот на пејачот се направени многу погруби и дека растојанието помеѓу футролата и нараквицата е преголемо.

Старлетата Сораја Вучелиќ, која има лажен ролекс “dej-dejt” исто така се најде на лажната листа.

Како што објаснуваат, на нејзиниот модел може да се видат типичните карактеристики што прават лажен часовник – неговите димензии се поголеми од оригиналот, тој е поставен премногу висок, а засеците во маската на запчаникот се премногу длабоки. Фактот дека лажниот е подебел од оригиналот, се гледа од внатрешниот раб на случајот.

Ана Корач е исто така на списокот, таа носи “rolex sabmariner halk” чија цена е околу девет илјади евра. Сепак, оваа страница тврди дека бојата на нејзиниот часовник не е иста како и на оригиналот и дека е доволно да сфатиме дека е лажен.

На списокот се наоѓа и раперот Девито како и некои јутубери, а страницата потенцираше дека пред да објават „лажни ролекси“, провериле сè со стручни лица.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris