ТАЈНА ЧУВАНА 14 ГОДИНИ: Пред смртта, Ксенија Пајчин сними песна со овој српски пејач: „Таа постои во архивите, можеби ќе ја објавам некогаш“

12 јануари, 2021
Ksenija-Pajcin

Жељко Шашиќ и трагично убиената Ксенија Пајчин снимија заедно песна пред 14 години и таа никогаш не ја виде светлината на денот.
Имено, Жељко и Ксенија беа најдобри пријатели и песната требаше да биде круната на нивното пријателство.

Во една прилика, Ксенија гостуваше кај Жељко во емисијата „Браво шоу“, а тој потоа ексклузивно објави дека снимиле дует и дека е многу возбуден за песната.

“Песната е темпераментна, а текстот е интересен. И некаде, кога ја испеав и кога го слушнав скоро целиот аранжман, слушнав некој како Ксенија Пајчин во неа. Верувале или не. Ја поканив Ксенија, таа дојде во студиото, слушна, и се допадна, го отпеа својот дел и се покажа како многу интересна песна. За жал, не успеавме да ја склопиме сè до оваа емисија, бидејќи нашиот драг снимател не се чувствуваше добро овие денови. Но, сигурно е дека ќе биде изведена премиерно некаде во блиска иднина. Значи, нема да кажам дека станува збор за дуетска песна на Жељко Сашиќ и Ксенија Пајчин, но ќе кажам дека е исклучително добра комбинација. Жестока е и темпераментна”, рече тогаш Жељко и Ксенија продолжи:

“Таа е многу темпераментна. Го поздравуваме снимателот. Јас мислам дека тоа е дуетска песна”.

Сега, по 14 години, Жељко Сашиќ раскажа што се случило со песната и зошто никогаш не ја видела светлината на денот.

“Тоа беше солидна и модерна мелодија, каде што, главно, јас пеам, и имаше еден дел што страшно одговараше на енергијата на Ксенија. Беше на неколку јазици и таа рапуваше на шпански и англиски јазик. Тој soundtrack остана во едно студио, тоа постои во архивата, но ние никогаш не го објавивме сето тоа. Ние го снимивме неколку години пред нејзината врска со проблематичното момче. Ние исто така сакавме да снимаме спот, но за жал тоа не го реализиравме. Знаете како, пејачите снимаат многу песни, но не објавуваат сè. Можеби ќе биде ископано и објавено еден ден, не размислував за тоа“, откри Сашиќ за тајната што се чува 14 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber