Кои хороскопски знаци се раѓаат под среќна sвезда?

8 февруари, 2021
gettyimages-813578116

Овен
Иако на Овенот владејачката планета е Марс, која е бог на војната, тоа не значи дека тие го поминуваат својот живот во битка. Всушност, на луѓето Овни им е судено да ја добиваат секоја битка. Тие се паметни, мотивирани и артикулирани и ја прават нивната среќа повеќе на одраз на силната личност отколку на среќата што им доаѓа како благослов од ѕвездите.

Бик
Животот изгледа дека секогаш има некое изненадување што ги чека зад аголот. Иако сигурно се чувствуваат несреќни, самиот факт дека се уште се тука, дека преживеале и ги надминале сите тешкотии што им ги донесе животот, е доказ дека не им треба среќа – само многу здрав разум и снаодливост и така тие ќе ги надминатсите животни предизвици.

Близнаци
Близнаците не спаѓаат во оние среќници. Всушност, нивните животи се исполнети со бесконечни предизвици и пречки и затоа среќата е чувството по кое копнеат. Добрата вест е дека нивната желба и страст за знаење ги води подалеку од точката до која само среќата би ги донела. Кому му треба среќа кога имаш толку голем ум?

Рак
Тоа е еден од ретките знаци што е навистина благословен. Иако нивниот пат секогаш ќе биде поплочен со предизвици, тие имаат вродено чувство за насока и вредност – што, благодарение на нивните среќни sвезди, секогаш успеваат да се движат во вистинската насока.

Лав
Тие се многу мудри и решителни, така што не треба да се грижат дали среќата ги придружува или не. Нивниот живот е како глина, и тие се скулптори, подготвени да ја обликуваат својата судбина во што сакаат. Заборавете на детелината со четири лисја, тие се на возачкото седиште и со свои напори можат да го добијат она што го сакаат.

Девица
Среќата отсекогаш била над можното разбирање и тие веројатно се навикнати на тоа чувство на разочарување. Иако може да изгледа неправедно што нивните животи се потешки од другите, постои причина за нивниот недостаток на среќа – Девиците имаат најсилни рамења во Зодијакот. Тука сте да искусите потешкотии и да научите да се справувате со нив, а потоа да му покажете на светот што е потребно за да се надминат. На тој начин, вие сте личноста од која другите учат и многумина се задоволни што ве познаваат.

Вага
Не е тајна дека тие се вечни оптимисти, а животот често оди точно како што сака Вагата. Ако некогаш сте се запрашале како е да се „излегува“ секогаш кога имате лош ден, сето тоа има врска со вашата перцепција. Заблагодарете се на вашата владејачка планета Венера што ја направи чашата половина полна, што ве прави да се чувствувате прилично среќни во вашиот живот.

Шкорпија
Додека тие имаат тенденција да забележуваат негативни работи во животот, вистината е дека тие всушност се прилично среќни. Кога ќе вложат макар и малку напор во она што го сакаат, животот ќе им го послужи на послужавник. Многумина не можат да управуваат со „нивниот брод“ толку брзо и лесно како што прават и затоа може да се сметаат за доста среќни.

Стрелец
Честитки, ако сте Стрелец тогаш сте еден од најсреќните знаци во целиот Зодијак. Ваш владетел е Јупитер, планетата на среќата – и затоа е како да ви се служи лимонада ако животот ви носи лимони на вашиот пат. Тоа не значи дека нема да има времиња на предизвик, но значи дека никогаш нема да останете без решенија.

Јарец
Иако нивниот знак се карактеризира како лидер во Зодијакот и тие прво се соочуваат со пречки и тешкотии, а потоа ги отстрануваат за другите, тие ќе сфатат дека секогаш се во можност тоа да го направат со релативна леснотија. Сè додека тие се ментално и емоционално вклучени во сè што прават, вие ќе имате доволно среќа да ја достигнете нивната цел.

Водолија
Водолијата заслужува голема, пријатна прегратка. Додека животот никогаш не бил чесен кон нив, тие секогаш успевале да ја држат главата над водата, дури и кога им се чинело дека можат да се удават од целата несреќа што им се случила на патот.

Риба
Среќната планета Јупитер еднаш владееше со вашиот знак. Иако Нептун, планетата на инспирацијата и психичките способности, е моментален владетел на Рибите, планетата Јупитер, како одамна изгубен татко, сепак има влијание врз вас. Ова значи дека вие не само што сте среќни, туку имате и две планети кои го водат вашиот живот кон среќата, пренесува атма.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber