КОПНЕЕТЕ ПО НЕГО? ЌЕ ПОМОГНЕ АКО ГО ИМАТЕ ОВА! Еве што е НАУЧНО ДОКАЖАНО дека на мажите им е НАЈПРИВЛЕЧНО кај една жена – а тоа НЕ е изгледот

12 јануари, 2021
282455_profimedia0495031431_ff

Интересно истражување покажа дека еден фактор може да „направи чуда“ ако сакате да заведете момче

И покрај сите квалитети што влијаат врз нас да задоволиме некого, примитивните инстинкти не можат да се игнорираат ниту денес, велат научниците.

Имено, истражувањето во кое учествувале 400 лица покажало дека девојките кои имаат машки пријатели или работат во претежно машки колективи се далеку попривлечни за мажите, а може да ја погодите и причината – станува збор за ривалство!

Како што заклучиле експертите, мажите се возбудени од помислата да имаат ривали, односно дека нивната партнерка лесно може да ги изневери ако сака, па затоа треба да се борат за нејзината наклонетост. Ова, се разбира, не значи дека можноста за изневерување е привлечна, но дека примитивниот инстинкт да се бори за партнерката со цел „да се обезбеди потомство со најпосакуваната жена“ е клучен, тврди авторот на студијата Мајкл Пем од Универзитетот во Окланд.

– Мажите се импресионирани кога нивната партнерка е привлечна за другите мажи, кога сакаат да се дружат со неа. Тоа значи дека направиле одличен избор, но исто така е и потврда за нивната вредност – затоа што тие жени ги избрале токму нив – додава Пем.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris