Корона вирусот предизвика пандемија на естетски корекции: „Сега барем никој не ги гледа моите отоци“

12 јануари, 2021
корона

Кога Кафија Абдул роди син во април 2017 година, таа реши да дои. Една година подоцна, таа се префрли на адаптација за бебе. Незадоволна од опуштените гради како ефект на доење, таа започна да ја истражува постапката за подигање на градите што очајно ја посакуваше, но никогаш немаше храброст да ја изврши До пандемијата.

Социјалниот притисок што се појави од пандемијата како желба за подобра верзија на самиот себе, се чини дека резултираше со стигма за оние кои не користеа време да ги поправат физичките недостатоци. Со пораки за корекции на социјалните мрежи и како да се задржи и подобри нивната форма, луѓето како Кафија се свртеа кон драстични мерки за да го исполнат тоа.

Почнав да размислувам дека можеби треба да ги коригирам градите – рече Абдул, која штотуку направила зголемување на градите во Хелсинки, каде што живее.Сè е претежно затворено. Во моментов имам време да служам затоа што домашните ги работам дома.

Луѓето имаат повеќе време. Тие поминуваат повеќе време пред огледала, па затоа стануваат покритични – вели д-р Јакоб Сеџ, овластен пластичен хирург за лице со седиште во Јужна Калифорнија.Луѓето не трошат толку многу пари на патувања или облека, туку на фитнес и сè што ќе им помогне да изгледаат добро – додаде тој.

Сеџ забележа прилив на нови пациенти кои никогаш порано не биле подложени на козметички третман. Хируршките и нехируршките процедури се многу барани – со ринопластика (позната и како корекција на носот), дотерување, филер и ботокс како најпопуларни – но Сеџ најмногу забележува зголемување на операцијата. По операцијата, луѓето можат да имаат оток, модринки и да изгледаат доста поразлично од крајниот резултат. Но, оние кои работат од дома имаат можност да се оддалечат од другите додека се опоравуваат, без никој да забележи.

Кејти Колсон, 32-годишна менаџерка од Тексас, во август минатата година за прв пат имаше корекција на зголемување на усните, откако ја разгледуваше оваа опција повеќе од една година. Таа не се плашеше од ковид-19, затоа што сите во клиниката носеа маска во времето кога отиде на консултации.

Мислев дека ако можам да ги мијам забите, можев да вметнам филер во усните. Мислата да го завршам додека работев од дома беше привлечна во случај да имам модринки или ако излезат лошо – вели таа.

Дали мислите и вие дека е ова точно?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit