КРАЛСКИОТ БИОГРАФ ОТКРИ ТАЈНА: Вака кралицата Елизабета го спрема принцот Вилијам за иден крал!

2 октомври, 2021
259685_profimedia0619139910_ls

Кралскиот историчар Роберт Лејси, автор на најпродаваната книга „Битка на браќата“, го откри наследството на кралицата и иднината на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон на престолот исклучиво за списанието People.

Имено, откако принцот Чарлс и принцезата Дијана ги потпишаа документите за развод, кралицата Елизабета Втора започна нова традиција – неделни ручеци со нејзиниот внук, принцот Вилијам.

„Неговото однесување е резултат на трошење време со неговата баба, кралицата Елизабета, која интервенираше во 1995 година кога бракот на родителите на Вилијам заврши“, рече Роберт Лејси, додавајќи:

kraljica elizabeta i princ Vilijam

„13-годишникот беше на тенок мраз, се чувствуваше како да е оставен сам, и само се пресели во елитниот колеџ Етон, кој се наоѓаше на другата страна на реката од Виндзор. Загрижена за емоционалната состојба на нејзиниот внук, кралицата го покани Вилијам да и се придружи секој пат кога неговите пријатели од колеџ ќе одат дома за викенд “.

Лејси порано рече дека ручеците меѓу кралицата и принцот Вилијам, кој е втор во редот на британскиот престол, всушност биле идеја на принцот Филип.

„Улогата на Филип во формирањето и предавањето на Вилијам за идниот крал беше од голема важност и тоа беше неговата идеја за заеднички ручек. Секогаш кога ќе дојде време кралицата да започне разговор со нејзиниот постар внук за тоа што го чека, Филип ќе се извини и ќе се повлече во своите одаи, верувајќи дека не треба да присуствува.“

Princ Filip

Затоа не е изненадувачки што Вилијам ја научи од својата баба нејзината најпозната изрека – „никогаш не се жали, никогаш не објаснувај“.

До неа се одржува и денес, поради што е втор по популарност во британските анкети, веднаш зад Нејзиното Височество.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris