КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ЈА НАПУШТИ СЕМЕЈНАТА ВИЛА: Причината е СТРАШНА!

18 септември, 2021
cristiano-ronaldo-georgina-rodriguez

Кристијано Роналдо мораше да се пресели со своето семејство поради бучавата што ја создаваат овците од соседната фарма.

Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се преселија во Велика Британија кога започна да игра за Манчестер Јунајтед. Сепак, семејството наскоро мораше повторно да се пресели веднаш по нивното пристигнување, а извори блиски до фудбалерот ја открија причината.

Имотот, вреден 6 милиони фунти, е многу близу до фарма за овци, која беше премногу гласна и го наруши мирот на семејството на фудбалерот. Поради ова, но и од безбедносни причини бидејќи имотот е близу до патот, Роналдо и неговото семејство се преселија во друга вила во близина на Чешире.

Фудбалерот Кристијано Роналдо неодамна потпиша договор со Манчестер Јунајтед и со семејството се пресели во Велика Британија, а локалните медиуми пренесуваат дека тој и неговата партнерка Џорџина Родригез веќе го смениле домоот.

„Имотот е прекрасен и се наоѓа во големо поле опкружено со шума и зеленило, но е многу близу до овците, кои наутро се многу бучни“.

Новата куќа, каде сега живее семејството на Роналдо, вреди 3 милиони фунти и има базен, гаража за 4 автомобили и кино. Она што е најважно за еден фудбалер е дека имотот е целосно ограден и погледот внатре е целосно замаглен.

 Иако Кристијано веќе живеел во близина поради неговата кариера и крајот му е познат, ова на Џорџина ќе ѝ биде прв пат. Двојката е заедно од 2017 година и имаат едно дете заедно, ќерката Алан. Сурогат мајка на Кристијано Роналдо му роди уште три деца, синот Кристијано Јуниор и близнаци, Ева Марија и Матеа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris