Купиле двокатен автобус и го направиле дом, а неговиот ентериер ќе ве остави без здив (ФОТО)

17 февруари, 2021
1613497820_instagram

Чарли МекВијар и Лук Вокер, поради финансиската состојба, не беа во можност да си дозволат куќа, па смислија оригинален начин за заеднички дом.

Овој млад пар купил стар двокатен автобус, затоа што обожаваат патувања и флексибилност, што ги претвориле во еден топол дом за една година.

Наидоа на автентичен автобус од Лондон Волво Плакстон. Семејството и занаетчиите им помогнаа при обновувањето, кои им помогнаа да внесат електрична енергија, вода, канализација и столарија во автобусот. Крајниот резултат е неверојатен. На првиот кат има кујна, бања, работна маса и дневна соба со камин што гори дрва, додека на вториот кат има спална соба со голем плакар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris