Лазањи во туба од паста за заби се апсолутен хит во овој италијански ресторан

26 јануари, 2021
f_9960915_1024

Лазања во туба, четка од тестенини и вода на устата што е всушност темјан

Инспириран од детството поминато во Италија, 23-годишниот готвач Валерио Браски од Римскиот Ristorante 1978 создаде нешто повеќе од интересно јадење. Имено, тој деконструираше лазања и ги претвори во паста за заби и четка за заби и вода на устата. Пастата за заби всушност е лазања на негови начин, четката за заби е направена од тестенини со јајца, додека водата на устата е темјан со пармезан.

Талентираниот Браски е најмладиот готвач кој своевремено го освоил италијанскиот Мастершеф и се прославил со своите необични чинии. Неговото последно уметничко дело што може да се јаде го именуваше како Лазања 2021 година и објасни што го инспирирало тоа.

“Растејќи, останатата лазања од претходниот ден беше првото нешто што би го јаделе наутро. Лазањјата е уште подобра следниот ден, толку ладна за појадок, директно од фрижидерот, тоа е чиста магија. Лазањата за појадок е нешто што го јадам денес “, рече тој

Тој додаде дека дошол до идеја да стави лазања во цевка со паста за заби кога пристигнала пратка со празни цевки во ресторанот, а неговиот деловен партнер го предизвикал да дизајнира сад што ќе му помогне, сега откако му го дал алатки.се служи.

Освен лазања во цевка со паста за заби, едно од поинтересните јадења во неговиот ресторан е секако Сантарканџело, инаку името на родниот град на готвачот Браши, што исто така изгледа спектакуларно.

Сепак, бидејќи италијанските ресторани, исто како и хрватските, се уште се затворени поради состојбата со коронавирусот, заинтересираните да ги пробаат овие генијални јадења, за жал, ќе мора да почекаат уште малку.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris