Леб печен со јајца, сирење и домат, брза вечера за само 15 минути!

17 февруари, 2021
leb

Дури нема да мора да одите во продавница затоа што веројатно веќе ги имате овие состојки во кујната!

Состојки:

Половина леб

Четири јајца

200 ml јогурт

30 ml масло

Лажичка сол

100 грама сирење

100 грама цреша домати

малку оригано

Подготовка:

Исечете го лебот на дебели парчиња, а потоа исечете го секое парче на половина по ширина. Наредете го исечениот леб на помал сад за печење.

Во сад измешајте јајца, јогурт, масло и сол, па изматете за да комбинирате сè. Истурете ја оваа мешавина врз лебот.

Одозгора посипете рендано сирење и наредете ги доматите исечени на половина. Посипете малку оригано и печете во рерна загреана на 180 степени околу 15 минути.

Уживајте!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris