ЛЕСНО ДО ПАРИ! Јутуберот заработи 16.000 долари за една вечер, а кога ќе видите како, ќе останете шокирани! (ВИДЕО)

18 февруари, 2021
ss_400x0

Како да заработите пари во сон? Азиецот Енди се чудеше и на ова прашање и реши да им дозволи на следбениците да го разбудат за одредена сума. Заработи илјадници долари за една ноќ.

Иако 26-годишниот Јутјубер не е првата личност што направи нешто слично, никој пред него не успеа да го исплати својот наизменичен сон до толку. Следбениците плаќале во замена за разни звуци, како што се гласна музика, лаење на куче или смешни линкови прочитани од компјутерскиот глас на Алекс, што може да го разбуди. Енди, кој има повеќе од милион претплатници на Јутјуб, за седум часа успеа да заработи 16.000 УСД.

Но, тоа не беше воопшто лесно, а самиот Енди беше шокиран од тоа колку луѓето се подготвени да потрошат пари за да го разбудат. Слушнал многу удирци и крцкање, но Јутјуберот сигурно не се пожали и ја искина маицата за време на stream, дури ни само една, заради фановите.

Утрото откако ја провери сметката, Енди не можеше да најде зборови за тоа колку е воодушевен, па веднаш искина уште една маица:

„Боже, многу ти благодарам! Последниот рекорд за спиење беше 6.000 долари. Луѓе… имаме 16 000? Лудо е, луѓе “.

Првата личност што заработи пари на Твитер на овој начин беше стримерот за Ајс Посејдон. Во 2017 година им дозволи на своите следбеници да го будат со помош на компјутери. Успеа да заработи осум илјади долари за осум часа сон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris