Луѓето се забавуваат со речиси невозможен предизвик: Можете ли да ја ставите дланката на рамото?

22 февруари, 2021
uu_1000x0

Иако ова може да изгледа како тривијална задача, тиктокерка Лорен Мурфи изненади неколку луѓе со нов предизвик

Иако ова може да изгледа како тривијална задача, Лорен Марфи, Тиктокерка изненади неколку луѓе со нов предизвик. „Само што открив дека не можете да го допрете рамото (на иста рака) со вашата дланка“, рече таа на видеото, потврдувајќи ги своите зборови веднаш. Навистина малку ѝ недостасуваше, но сепак не можеше да се допре. Сепак, неколку корисници на TikTok не ѝ веруваа, па мораа самите да се уверат. Имајте на ум дека е можно да се повредите за време на овој дел.

Може ли да го допрете лактот со јазик или да се наведнете напред без да ги свиткате колената? Новиот предизвик се шири на TikTok, кој ги изненади сите. Не можеа да ги допрат рамената со дланките

@cindaliase

#stitch con @murphygall non mi piace

♬ suono originale – Cinda

Луѓето се обидуваа и се обидуваа …

Тиктокерка Синда не ѝ веруваше на својата колешка и сакаше да ѝ покаже колку греши. Како доказ, таа направи видео од нејзината рака како го допира рамото. Сепак, таа веднаш се увери дека тоа не е можно, колку и да се труди. Се разбира, овој интересен факт веднаш стана конкурентен предизвик за луѓето на социјалните мрежи.

Неколку други ги убедија другите дека успеале, но се покажа дека прстите накратко ги допираа до рамената. Сепак, предизвик е да ги допрете дланката и рамото. Но, само физички флексибилни лица, најверојатно, ќе ја добијат оваа борба со сопственото тело. Многумина брзо сфатија дека не можат да го сторат тоа и се помирија со тој факт.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris