Луксуз за кој сите сонуваат: Емилија Кларк ја продаде својата куќа од соништата во Лос Анџелес за 4,4 милиони долари!

22 јануари, 2021
20210122_153008

Sвездата на „Игра на тронови“, Емилија Кларк најде купувач за нејзината куќа на плажата Венеција во Лос Анџелес, за што ќе добие 4,4 милиони долари, вели Даглас Елиман.

Актерката ја купи оваа куќа во 2016 година за 4,64 милиони долари. Во текот на летото минатата година, таа се обиде да го продаде за пет милиони долари, но мораше да ја намали цената двапати.

Куќата во која живееше Кларк последните неколку години е изградена во 2009 година и е дело на калифорнискиот архитект Абрамсон Тајгер.

Комплетната куќа е дизајнирана за беспрекорен живот на отворено, пишува Mansion Global. Големите стаклени портали во дневната соба водат директно кон терасата од едната страна и внатрешниот двор со 30-метарски базен и покриена веранда од друга страна. Меѓу растенијата што го красат дворот на куќата е и 80-годишното маслиново дрво.

Дневната соба има тавани високи 15 метри, камин и вградени дрвени полици за книги кои зафаќаат скоро цел ѕид. На приземјето има кујна со камен-шалтери направени по нарачка и канцелариски простор што овозможува дополнителен пристап до дворот. На горниот кат има две спални соби со бањи и голема просторија за плакари.

Купувачите на куќата на славната актерка остануваат анонимни, изјави агенцијата Даглас Елиман.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris