Малку жени знаат за овие машки ЕРОГЕНИ ЗОНИ, а тие ја предизвикуваат МАГИЈАТА МЕЃУ ЧАРШАФИТЕ

19 февруари, 2021
316866_shutterstock-1115076158_ff

Наш совет е што побрзо да проверите дали овие изјави се точни …

Како што објаснува медицината, одредени делови од телото се почувствителни на сексуална стимулација од другите, но кои се клучните тајни места кои се предизвикувач за најголема возбуда кај мажите?

Покрај вообичаените што сите добро ги познаваме, како што се вратот, лобусите на ушите и сл., Постојат и некои делови од телото за кои веројатно не сте знаеле дека можат да бидат ерогени зони.

Важен дел од еротската мапа се колената, кои се предизвикувач на сексуална возбуда и кај мажите и кај жените, иако, интересно, тие ги немаат потребните нервни завршетоци. Кај мажите, делот над чашата на коленото е особено чувствителен, а бакнежот на ова место делува брзо и силно, додека дури и нежниот допир во таа област може да предизвика свиткување на коленото.

Од друга страна, многу нервни завршетоци може да се најдат во долниот дел на стомакот, па затоа бакнежот во овој дел од телото е секогаш добра идеја. Покрај тоа, иако ушната лобула е често нешто што ми паѓа на ум, мажите исто така реагираат добро на галење и грицкање на ушниот лобус.

Едно од главните „тајни места“ е – мозокот. Имено, тој е во состојба да замисли што е незамисливо за многумина и толку многу ја возбудува личноста што може да доживее големо задоволство поради самата помисла на некоја ситуација. Затоа понекогаш е доволно да се шепоти желба или намера во увото и мажот ќе реагира бурно, а телото верно ќе следи.

Последниот дел од телото што веројатно не би се сетиле веднаш се стапалата, а доволна е сензуална масажа, дури и ако не ги разбирате правилните техники, за да се случи она што ви паѓа на ум …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris