Мама Џенер 30 години не платила ниедна сметка, ќерка ѝ ја нападна: „Ти си ку**ка, сега знаеме на кого сме!“

4 април, 2021
pjimage-2021-04-02t144703-064_uB5LSji

За просечен читател, веројатно се чини дека едно од најпознатите семејства во светот, кланот Кардашијан-Џенер, ги помина целиот свој живот на Интернет и телевизија, но тоа не е вистина. Пред 2007 година, тие беа прилично непознати за јавноста, иако некои можеби се сеќаваат на презимето Кардашијан од 90-тите години на минатиот век, кога му се судеше на О.Џеј. Симпсон. Имено, член на неговиот правен тим беше Роберт Кардашијан сениор, татко на Кортни, Ким, Клои и Роберт Кардашијан и првиот сопруг на Крис Џенер.

Најпознатата глава на семејството, Крис Џенер (65) потекнува од долга низа жени кои претпочитаат да бидат свој шеф. По измамата на нејзиниот сопруг, нејзината баба Лу ја зеде нејзината ќерка Мери Џо Шенон (мајка на Крис), се пресели во нов град и отвори салон за убавина. Мери Џо Шенон, откако се разведе од таткото на Крис, отвори неколку продавници во Сан Диего каде Крис започна да работи од рана возраст.

Седумнаесетгодишната Крис се запозна со Роберт Кардашијан во 1973 година. Во емисијата „Keeping Up with the Kardashians“, Крис им се довери на децата дека нејзиното тогашно момче ги најде во креветот на неговата куќа.

Khloe Kardashian

„Имав момче кое секогаш беше надвор од градот. Додека тој беше на „патот“, се сретнав со Роберт кој ме посети еден ден додека Цезар беше надвор од градот“ – рече Крис. Кога Клои праша дали направиле нешто, Крис одговори потврдно, на што Клои извика: ‘О, Боже, ти си толкава кучка! Сега знам на кого сме! ‘

Според неговите најблиски соработници, Роберт Кардашијан не сакал да се ожени со Крис сè додека не се увери дека ја сфатила вистинската вредност на парите, па оделе заедно четири години. Крис Хаутон стана г-ѓа Кардашијан дури во 1978 година. Тие останаа во брак 13 години, а поради измамата на Крис, Роберт поднесе барање за развод. Години подоцна, Крис во својата автобиографија напиша дека единственото нешто на кое жали е разводот со Роберт. Мајката на Џенер никогаш не платила сметки до нејзините средини на 30-тите години.

24sata

Крис enенер мораше да стане финансиски писмена откако се разведе од првиот сопруг Роберт Кардашијан. Во интервју за списанието WSJ, мајката на шест деца откри дека не била целосно запознаена со семејните финансии кога била во брак со Кардашијан. Сепак, по разделбата со Кардашијан во 1991 година, тогашната 36-годишна Џенер веднаш беше принудена да ги стави во ред своите вештини за управување со парите. Џенер се присети на разговорот што го водела со близок пријател и го натерала да се чувствува „засрамен“ од недостаток на свесност за нејзините финансии.

„Еден ден, мојот пријател Шели Азоф ме праша, додека минував низ развод: ‘Колку чини вашиот градинар? „И реков:„ Не знам “. И таа рече: „Не знаеш? „Се срамев што не знаев. Еден ден се разбудив со обврски што ги немав претходниот ден. И требаше да го научам тоа “, рече Џенер.

24sata

Во текот на разводот со Роберт, Крис се сретна со златен олимпиец, татко на четири деца и двапати разведен Брус Џенер (71), кој имаше само 200 долари на својата сметка.

„Кога го запознав и се омажив за Брус Џенер, веднаш станав негов менаџер затоа што не му се случуваше многу во бизнисот. Го видов неговиот неверојатен потенцијал, но тој немаше работа. Никој не го ангажираше за говори. Никој не го испрати на турнеја. Си помислив – леле! Може да станеш неверојатен говорник. Тој навистина го знае својот занает. Тој е навистина добар во тоа што го прави, но нема никој што прави нешто за него. Не му се случува многу. Тој има 200 долари во банка. Што ќе правиме? Децата треба да јадат. Немал визит-карта. Тој немаше биографија. Тој немаше агент, ништо “, му рече Крис на Лени Летер во 2017 година.

На почетокот на бракот со Брус, Крис ги засука ракавите за да го направи нејзиниот втор сопруг побогат за доброто на нивното растечко семејство. Така Брус стана нејзин прв успешен менаџерски потфат. Во интервју за Лени Летер во 2017 година, таа откри дека најмногу научила за работата гледајќи ги луѓето со кои била опкружена со брак со Роберт.

24sata

„Се омажив за Роберт Кардашијан кога имав 22 години. Секој со кој бев опкружена две децении е на врвот на нивната игра во шоу-бизнисот: лидери на студии, најдобри адвокати во светот, луѓе кои работеле во најневеројатните индустрии … Тие ме научија најмногу. Го гледав мојот (поранешен сопруг) како најголемиот адвокат што некогаш сум го видел. Бев толку горда на она што го направи. Научив многу на патот“ – изјави таа.

По судењето на О.Џ., името Кардашијан не беше во центарот на вниманието на јавноста долго време, сè до 2003 година кога излезе домашното порно на Ким Кардашијан (40) со тогашното момче Реј ((40).

24sata

Во првата сезона на „Во тек со Кардашијанс“, Крис накратко го искоментира видеото – „Ние го направивме она што го знаеме најдобро. Ангажиравме адвокати“. Со други зборови, мамаџер (комбинација од зборовите мајка и менаџер) ја претвори лошата репутација на нејзината најпопуларна ќерка во децении профит.

Постарите деца од семејството Кардашијан веќе подолго време планираат да се приклучат на една од постојните емитувани реалност, што ќе им помогне да обрнат внимание на нивната новоотворена продавница ДАШ. Рајан Сикрест (47), еден од најуспешните продуценти, го запозна семејството во 2007 година, по објавувањето на видеото на Ким, му се допадна идејата и шоуто го купи Е! мрежата. Ријалити шоуто беше премиерно прикажано на Е! мрежа пред 898 000 гледачи, до последната епизода од првата сезона, шоуто привлече 1,9 милиони гледачи.

Рајан со години повторуваше во медиумите дека Крис уште од почетокот веруваше дека автентичноста е клучот за успехот во семејството. „Таа е една од најдобрите договарачи за работа што некогаш сум ја видел“, му рече Рајан на Лени Летер во 2017 година.

Крис со години градеше империја од милион долари, природно се менуваше помеѓу мајка и менаџер за да обезбеди сите нејзини деца да напредуваат на работните места. Нејзиното главно мото во животот со години беше: „Ако некој каже не, зборуваш со погрешна личност“.

24sata

Како мајка, Крис секоја година седнува со своите деца и разговара за нивните цели за оваа година. Што сакаат да постигнат и како таа може да им помогне да стигнат таму? „Ги сфаќам идеите и соништата на моите деца многу сериозно“, му рече Крис на Лени Летер во 2017 година. Нејзините контакти, инстинкт и страст ги остварија соништата на нејзините деца, империја што и дозволи на Ким да заработи 14 милиони долари во првите неколку часа со KKW Beauty.

По 22 години брак, Крис се разведе од Брус во декември 2013 година, кој во 2015 година стана Кејтлин Џенер. Иако првично сакаше да се врати во презимето Кардашијан, заради нејзините најмлади ќерки, успешната манекенка Кендал (25) и до неодамна најмладата милијардерка на Форбс, Кајли (23), Џенер остана. Од разводот, мамаџер е во врска со 25-годишниот бизнисмен Кори Гембл (41). Тој е менаџер за таленти на Џастин Бибер.

24sata

‘Тој е добро момче и голема поддршка за мене. Тој ги сака моите деца и мајка ми ’- изјави Крис пред WSJ Magazine пред неколку дена. Со сè што направи од 20-те сезони на шоуто и уште 11 други серии, како што стојат работите, крајот на Е! шоуто не треба да влијае на финансиската состојба на enенер, бидејќи Кардашијан-Џенер само што потпишаа мистериозен повеќегодишен договор со Хулу.

И, иако таа нема да биде прва во семејството што ќе ја лансира истоимената линија за нега на кожата, нејзиниот последен проект секако се издвојува од останатите. Управувана од епидемијата, таа се здружи со Криси Тејген (35) во компанијата „Safely“, која работи со низа органски производи за чистење, како што се сапуни за раце. Цената на производот се движи од 5 до 60 американски долари.

„Многу луѓе имаат одлични идеи и соништа и што не … но ако не сте подготвени да работите многу, напорно за она што го сакате, тоа никогаш нема да се реализира“, рече Крис во интервју за Њујорк Тајмс во 2015 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris