Марија Шерифовиќ: „Имам момче и би сакала наскоро да станам мајка“

18 јануари, 2021
154882

Конечно откри детали од приватниот живот

Кога пандемијата не дозволуваше музика, музичарите ширум Светот мораа да се справат на различни начини. Српската пејачка Марија Шерифовиќ неодамна стана вистински јутјубер. Таа веќе објави неколку видеа, кои предизвикаа големи реакции кај нејзината публика. Со оглед на тоа што форматот преку кој публиката ве запознава е на сосема поинаков начин, Марија реши да ги сподели со нив досега непознатите детали од нејзиниот приватен живот. Откако се пошегува дека е подготвена да се омажи по успешната подготовка на сарма, сега зборуваше за тоа искрено. Со, тоа – конечно се знае нејзиниот љубовен статус.

Судејќи според прашањата, следбениците биле најмногу заинтересирани за нејзината љубов и за иднината што таа ја замислувала. Тука, се разбира, доаѓаат прашања во врска со статусот на врска, бракот и проширувањето на семејството. Таа одговори на сè без двоумење. Така, за прв пат призна дека има момче, иако со краток одговор „да“. Се сети и на нејзиниот прв бакнеж кога имала 13 или 14 години. Од друга страна, имаше прашања за бракот, но и за мајчинството.

На прашањето дали некогаш фантазирала за својата венчавка, Марија одговорила: „Па, како демек да, но сигурна сум дека мојата венчавка ќе биде на крајот традиционална или ќе биде плажа и коктел. И така, сама ја потпишувам пресудата“. Со оглед на тоа што таа призна дека има момче, многумина сега коментираат дека едвај чекаат нов чекор во нивната врска. Оваа пејачка често зборуваше за децата и мајчинството. Во оваа прилика, уште еднаш потврди дека наскоро сака да се реализира како мајка, но како што вели„отом потом“.

Го спомена тој приватен дел од нејзиниот живот во прашањето „каде се гледа за 10 години“. „Бидејќи сега имам 36 години, тогаш ќе имам 46 години. За почеток, се надевам дека и тогаш нема да бидам јутјубер. Тоа е број еден. Дека короната ќе биде решена дотогаш. Што знам јас. Концерти, работа, ред, дисциплина и можеби некое детско смеење или плачење од гостинската соба “, рече Марија, која заврши одлична работа во оваа нова улога додека нејзината музичка кариера е на пауза.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris