Ова се главните причини зошто мажите изневеруваат

3 октомври, 2021
vara

1. Чести промени на расположението кај сопругата

Многу жени честопати се преправаат дека сè е одлично за време на врската, тие честопати се преправаат дека се среќни. Сепак, вистината е далеку од тоа. Партнерот треба навремено да ги запознае сите ваши емоции. За време на бракот, сопружниците дури тогаш имаат увид во вистинската личност на партнерот. Според истражувањето, 97% од мажите рекле дека промените на расположението на нивната сопруга ги прават ужасно нервозни.

2. Љубомора

Треба да се напомене дека истражувањето е спроведено меѓу мажи кои повеќе пати ги изневерувале своите жени. Затоа не е изненадувачки што нивните партнерки им покажале знаци на љубомора и сомнеж. Но, 96% од анкетираните мажи изјавиле дека не сакаат такво однесување. Чудно, но љубомората е она што ги тера мажите да изневеруваат.

3. Разговор за сексуалниот живот со пријателите

93% од мажите тврдат дека не сакаат нивните жени да зборуваат за секс со пријателите, особено не со заеднички пријатели.

4. „Таа многу брзо се вознемирува“

Кога станува збор за сериозна врска или брак, влогот е поголем, а со тоа и степенот на нервоза е поголем. Мажите не можат да издржат. Дури 90% од мажите рекле дека не сакаат кога нивните жени се вознемируваат за ситници.

5. „Таа не знае што сака“

Жената сака мажот да ја истуши со внимание, да и помогне во домашните работи и да се грижи за децата. Жената исто така никогаш нема да му каже на својот сопруг затоа што очекува да знае. Но, мажите очигледно не го знаат тоа. Љубовницата го нема „целото време на светот“, па затоа нема да го потроши малку време што го има со оженет човек, па затоа јасно ќе му даде до знаење што очекува од него.

6. Избегнување секс

88% од мажите изјавуваат дека се навистина изнервирани од желбата и волјата на нивната сопруга за секс. Иако е сосема нормално страста да исчезне со текот на времето, мажите не можат да им простат на своите жени за ова. За жал, повеќето од нас се „создадени“ така што страста се буди само кога ќе се појави нов партнер. Мажите често имаат повисоко ниво на сексуална желба отколку жените, и затоа имаат тенденција да го „држат огнот“ настрана.

7. Треба постојано да им докажувате дека се убави

87% од мажите не се подготвени постојано да и даваат комплименти на жената дека е згодна и убава. Само ги нервира.

8. Премногу прашања

65% од мажите едноставно мразат кога жената ги прашува за разни работи, откако ќе се вратат од работа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris