Мажите не се осмелуваат да ГИ ПОБАРААТ овие 7 работи, а ги сакаат повеќе од сѐ

21 јануари, 2021
Par-seks-1-1536x1075

Преземете иницијатива

Исто како и жените и мажите имаат сексуални фантазии.

За некои се подготвени да разговараат.

Додека за другите баш и не зборуваат.

Она што ги спречува да се обидат да ги постигнат е претежно стравот, односно реакцијата на партнерката.

Ако се прашувате што е тоа што тие сакаат толку многу, но не секогаш зборуваат за нив, ова се седумте најчести работи:

1. Светло за време на сексот

Тие сакаат да гледаат сè, и партнерката и самиот чин. Ова дополнително ги возбудува.

2. Орален секс

Логично, но им е непријатно да го побараат тоа од својата партнерка, ако таа самата веќе не го понуди тоа.

3. Групен секс

Се чини дека ќе остане само фантазијата… Кој би се осмелил да ја спомене?

4. Истовремена мастурбација

Лесно е изводливо, само ако двајцата партнери го сакаат тоа.

5. Секс на невообичаени места, во природа, во кујна, во бања, на скриено јавно место.

6. Тројка

Ретко која партнерка би се согласила да дели кревет со ривалка, не дај Боже поубава, помлада и позгодна.

7. Врзување

Прашањето е како само суптилно да ја натерате вашата партнерка да го стори тоа, барем со свилени марами за почеток.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber