Меки торби кои се модерни и практични: 3 модели кои сите жени ги обожаваат!

24 октомври, 2021
meke-torbe-meka-torba-830x0

Кожните чанти бараат со нив да имате адекватни обувки и облека, па затоа моделите од еко варијантата се секогаш одлично решение за есен. Оваа есен особено во тренд ќе бидат чантите од разни видови водоотпорен текстил, кои се многу практични особено за сивите и дождливите денови.

Освен што се лесни и меки, овие чанти се и големи, па ви даваат простор да спакувате се што ви треба, дури и џемпер или капут.

Може да се носат со спортска облека, но и со елегантни комбинации.

1. Со елегантен костум

Со класична црна комбинација на сако и панталони, оваа чанта ќе изгледа особено привлечно, а нејзината практичност е нејзината најголема предност.

2. Маслинесто зелена

Оваа големина на чантата е совршен избор за оние кои сакаат модели како овој. Мека и лесна чанта од импрегнирано платно е совршен избор за есенските денови, бидејќи им прилега на многу парчиња облека.

3. Беж за спортска елеганција

Ватирана беж голема, мека чанта одлично се комбинира со патики и широки панталони.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris