МЕКИЦИ СО ЈОГУРТ: Спремни за само 15 минути, а помеки и подобри немате пробано!

17 октомври, 2021
260771_jogurt-ustipci_ls

Викенд појадок што ќе го израдува целото семејство. Тиганици, крофни или мекици се колачи направени од тесто кои се прават на лесен и едноставен начин. На овој начин, Русите прават крофни и тие секогаш излегуваат неверојатно вкусни поради големата количина јогурт. Ако сакате да ги израдувате вашите најблиски, тогаш не заборавајте да го подготвите ова тесто.

Можете да го сервирате со крем или кисело млеко. Исто така, донесете сирење, шунка и домат на масата ако имате. Ова ќе го комплетира веќе совршениот вкус на мекици.

Состојки:

4 јајца
500 гр јогурт
500 гр брашно
1 кеса прашок за пециво

Подготовка:

Изматете ги јајцата, па додадете го јогуртот. Комбинирајте, потоа додадете малку сол и просејувано брашно со прашок за пециво. Добро промешајте, потоа намачкајте ја лажицата и извадете ги крофните, па истурете во тенџере со многу масло. Пржете и тргнете на салфетка да се исцеди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris