Мелита со разголена фотосесија ја прослави победата над Германија (ФОТО)

2 април, 2021
мелита мели

Македонија на фудбалски план направи чудо… ја победи силната, моќна и непобедива Германија и тоа на нејзин терен со 2:1. Нешто што цели 20 години никому, ама баш ниту на една друга репрезентација не и пошло „од нога“ да го направи во едни квалификации.

Македонија и македонските фудбалски јунаци преку ноќ се најдоа  на насловниците на сите светски медиуми. Победата беше е ударна вест за која целата светска спортска јавност пишуваше и се уште пишува и говори. Сензација и шокот кој момчињата на селекторот Игор Ангеловски и го приредија на моќната фудбалска велесила победувајќи го многукратниот светски и европски првак на негов  терен.

Домашната јавност исто така експлодираше. Социјалните мрежи, медиумите, секој обичен граѓанин на Македонија беше горд и радосен, среќен и пркосен, воодушевен, еуфоричен… И тоа со полно право. Секој на свој начин ја прослави победата, и се радуваше, ликуваше… Меѓу сите други и познатите личности, а пак меѓу нив, една македонска убавица на себесвојствен начин го одбележа триумфот на македонските фудбалски мајстори. А тоа го стори со стил и возбуда…

Мелита Ракичевиќ се соблече со победничка причина, па македонската екс-водителка и трендсетерка со разголена фотосесија ја прослави победата над Германија! Фудбалерите со победа и празник за душа и нашите срца, Мелита со празник за очи… Особено за припадниците на посилниот пол, а како што самата вели и за фудбалерите, кои инспиративно влијаеа на нејзината одлука.

Така, по примерот на многу светски убавици, особено оние од Латинска Америка, македонската трендсетерка остана без долна облека, но затоа пак во дрес на македонската фудбалска репрезентација направи еротска презентација на својата убавина.

Раскошниот сексапил излезе доволно на виделина, толку колку што е потребно да ја заскокотка машката фантазија која се помеша со победничката еуфорија, па на еротската фотосеанса на Мелита припадниците на посилниот пол и се израдуваа како на даден гол!

А таа, онака со заводнички поглед, фудбалски чорапи кренати  над коленици до препони, со разголени нозе на кои ѕиркаат егзотичните тетоважи дополнително им го крена адреналинот на сите вистински мажи!

Логото на производителот на дресовите и останатата спортска опрема која ја носат нашите репрезентативци има име, кое ако на македонски се прочита би било: Јако…!

Токму така, јако и уште појако… И игрите на нашата репрезентација и еротската естетика на сексапилната Мелита, која секогаш знае како: Или Јако… или никако!

Преземено од mkvesti.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris