Мини чизкејк за Денот на вљубените! Се топи во уста!

12 февруари, 2021
чиз

Кори:

150гр мелени бисквити
70 гр декор од парчиња чоколадо
90 гр стопен путер

Фил:

200 гр крем сирење
180 гр павлака
150 гр шеќер
1 лажица арома на ванила
1 јајце
1 пудинг со вкус на темно чоколадо
140 гр декор од парчиња чоколадо
150мл слатка павлака


Ганаш:

100гр млечно чоколадо
100 гр црно чоколадо
200мл слатка павлака

Декорација:

Мали срциња

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris