МИНИ ЧИЗКЕЈК: Направете го вашиот омилен десерт за помалку од половина час! (РЕЦЕПТ)

23 август, 2021
мини

Состојки:

200 гр мелени интегрални бисквити
80 гр стопен путер


За кремот:

3 лажички желатин во прав
3 лажици топла вода
250 гр крем сирење
3/4 чаши шеќер
1 чаша стопено темно чоколадо
600 мл крем
2 лажички екстракт од ванила


Погледнете како да ги подготвите на видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris