Мислеа дека нивниот син е Кинез: Но, се шокираа кога ја дознаа вистината

8 јануари, 2021
14384167705ff70d2f478d6629685932_v4_big

На ТикТок се појави видео за пар кој помисли дека посвоило момче кое е по потекло од Кина. Така го воспитувале во духот на кинеската култура, сè додека не наполнил 17 години. Тогаш сфатија дека е Кореец.

Според „Mirror“, биолошките родители на момчето немале пари да го одгледаат, а парот што го посвоил изјавил дека „се вљубиле во него веднаш штом го виделе“.

Неколку месеци по посвојувањето, тие почнаа да размислуваат како не би било добро момчето да биде одвоено од кинеската култура, на која сметаа дека ѝ припаѓа. Затоа, тие се поврзаа со кинеската заедница во нивниот град, го запишаа момчето на курс за мандарински јазик и често патуваа во Кина.

Тогаш беше време нивниот син да се запише на колеџ.

„Ги погледнав документите што ги добивме кога го посвоивме и забележав нешто што ниту сопругата ниту јас не сме го виделе порано“, рече тој. Презимињата на биолошките родители на ова момче се Парк и Ким, што значи дека потекнуваат од Јужна Кореја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris