Младата месечина носи исполнување на желбите: Планирајте големи работи и очекувајте да дознаете долго чувани тајни

10 мај, 2021
астро

Астролозите предвидуваат што не чека до крајот на неделата

Оваа недела имаме неколку значајни планетарни настани што ќе донесат промени на колективно ниво.

Понеделник е ден што треба да се искористи за решавање на финансиската состојба. Задолжувањето, враќањето заеми или инвестициите се поддржани во текот на овој ден. Може да очекувате добра вест или подарок. Овој ден сте побавни, правете ги сите активности полека, но темелно. Само навечер може да станете малку поактивни и побрзи.

Вторник е многу динамичен, но и напнат ден, полн со предизвици и препреки. Различни видови на одложувања, проблеми и предизвици ве очекуваат овој ден, особено преку околности што не можете да ги промените. Што се однесува до вас лично, обидете се да се организирате што е можно подобро и да ги намалите фрустрациите на минимум. На овој ден, луѓето се повеќе се нервозни, напнати и под стрес. Тие реагираат нагло и насилно, бидејќи новата месечина не чека навечер.

Пред новата месечина, луѓето се поемотивни и раздразливи. После тоа, напнатоста ќе се смири малку. Добро е да се користи оваа млада Месечина за да се „засадат“ желбите во врска со изобилството, растот, парите, имотот, вредностите и телата. Одлични денови се од среда за да посакате нешто големо, да пристапите кон садење, изградба, обработка на земјиште или некој друг важен проект што сакате да го развиете. Сега желбите се остваруваат.

Во среда, имаме два планетарни аспекти кои носат вести, но и спроведување на активности кон некои промени, кои се однесуваат на поголемо општество или колектив. Може да има немири и штрајкови во некои делови на светот. Најдобро е да се започне процесот на градење или некоја работа околу или во куќата. Овој ден носи сериозни разговори, договори и долгорочни планови. Што се однесува до администрацијата, договорите и одлуките, бидете активни до сабота, бидејќи тогаш Меркур влегува во нејзината сенка.

Четврток носи реализација на вашите желби и планови, но, секако, го поддржува и нивното активирање. Соништата стануваат реалност. Се истакнува имагинацијата и креативноста. Некои тајни може да излезат на виделина. Информациите што беа скриени сега стигнуваат до вас.

Имаме важна промена во петок. Иако само неколку недели, планетата Јупитер го менува знакот и влегува во своето седиште, знакот на Риби. Оваа промена најмногу може да ја почувствуваат Стрелците и Рибите во знак и подзнак. Правни работи, измени во законот, визи, апликации за пасош, потврди и работни дозволи, сега се во тек. Промената на Јупитер ќе донесе нова визија и поглед на животот и светот.

Викендот го завршуваме со транзитот на Месечината преку знакот Рак, кој носи семејни собири, преселби, реновирања, набавки на недвижнини, прашања поврзани со домот, семејството и местото на живеење. Некој ќе започне сопствен бизнис и ќе добие работна дозвола.

Бидете поактивни во недела наутро. Одете на прошетка, трчајте или извршувајте домашни работи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris