‘Моите пари се бумеранг и секогаш ми се враќаат’: 5 афирмации за привлекување на парите!

16 февруари, 2021
20201026-kolku-pari-vi-se-potrebni-i-na-shto-treba-da-gi-troshite-za-da-bidete-srekjni-m

Промената на начинот на размислување за парите е една од најмоќните состојки кога станува збор за создавање на солидна финансиска основа, имиџ на пари и врска што добро ви служи. Кога размислуваме за пари во позитивно светло, веднаш отстрануваме многу пречки што ни стојат на патот да направиме промени

Зошто ви требаат афирмации за парите?

Позитивните афирмации за пари се моќни затоа што почнуваат да го менуваат вашето мислење и чувство за пари и, верувале или не, од тука треба да започнете. Бидејќи нашите мисли доведуваат до емоции, ова е простор каде што повеќето поединци се заглавуваат кога станува збор за трансформација на нивната финансиска состојба. Кога не се чувствуваме одлично за парите, помалку е веројатно дека навистина ќе преземеме активности потребни за да создадеме промени.

Во суштина, афирмациите ќе ви помогнат да ги надминете мислите за само-саботирање. Ова е важно затоа што она што го мислите, визуелизирате и си го кажувате секојдневно, може да го промени (и го прави) организмот преку невропластичност. На кратко, имате способност да создадете нови нервни патишта во вашиот мозок. Во моментов го правите ова ненамерно или намерно.

Ако сликата за пари не е она што го сакате, време е да размислите поинаку. Буквално. Можете да ја користите невронауката во ваша корист препознавајќи како се чувствувате во врска со финансиската состојба и користејќи афирмации за да го постигнете она што го сакате.

Она што афирмациите за пари не можат да сторат

Но, пред да започнеме, ние исто така мора да разбереме дека „позитивното размислување“ не може само по себе да ја промени секоја финансиска состојба – често има реални структурни проблеми што им отежнува на поединците да успеат.

Усвојувањето на монетарна афирмација не го менува овој факт – можат само систематски промени. Сепак, овој напис се занимава со фактот дека многумина од нас имаат негативна емоционална врска со парите, а прилагодувањето на размислувањето за вашите финансии може да ви помогне да се развивате поздраво. Тоа е мал личен чекор што можете да го направите и што може да има големи резултати.

5 позитивни ставови што можете да ги прифатите

Без продолжување, еве пет позитивни ставови кон парите со кои можете да уживате во наплив на позитивни чувства и да се држите до продуктивните монетарни процеси.

  1. Моите пари се позитивна алатка која ми помага да живеам одлично

Многу поединци ги гледаат парите како „лоши“. Не се гледа како алатка што ќе ви помогне да живеете одлично, но честопати се смета за нешто што ви стои на патот и придонесува за болка и стрес. Оваа афирмација ќе ви помогне да го промените вашиот став кон парите со отстранување на емоционалните бариери што ве спречуваат да трошите пари.

  1. Парите ме поддржуваат и го имам доволно

Живееме во свет што ни кажува дека немаме доволно и дека треба да сакаме повеќе. За жал, овие пораки нè преместуваат од место со изобилство во простор на недостиг. Можеме да го вратиме ова со благодарност и препознавајќи како парите нè поддржуваат на дневна основа. Некои од нас живеат многу привилегирани животи. Препознавањето на богатството во вашиот живот (храна, засолниште, здравје итн.) ќе ве натера да видите и да верувате како парите навистина ве поддржуваат.

  1. Парите ми се бумеранг и секогаш ми се враќаат

Парите се нарекуваат валута. Сака да кружи и всушност треба да кружи за успешна економија. За жал, многу поединци имаат голем страв од трошење пари. Да, ние сакаме да трошиме одговорно, но не сакаме стравот да не спречи да користиме пари на позитивни начини кои ни помагаат да живееме одличен живот. Оваа афирмација ќе ви помогне да се ослободите од дел од стравот околу разделбата со вашите банкноти.

  1. Сакам пари и парите ме сакаат

Избегнувањето е исклучително честа појава кога станува збор за пари. Повеќето поединци сакаат да веруваат дека незнаењето е блаженство кога станува збор за парите и дека сè ќе исчезне самостојно ако не обрнат внимание на тоа. Како што може да претпоставите, ова има спротивен ефект. Кога ќе започнеме да ги поврзуваме парите со среќни емоции, полесно ќе го поминуваме времето со пари и ќе имаме поголема самодоверба.

  1. Парите ми дозволуваат да ширам позитивни дела низ целиот свет

Многумина се чувствуваат лошо поради парите што ги заработуваат ако ги прават различни од оние околу нив. Кога ќе започнеме да го поврзуваме нашето изобилство со позитивен ефект, се отвораме за примање повеќе и се чувствуваме сигурни во таа размена. Оваа афирмација ќе ве задржи позитивни и ќе ви помогне да препознаете и да бидете горди на вашиот финансиски успех.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris