Момчињата тврдат дека “сините тестиси” болат? Едно момче вели дека тоа е само изговор за да ги убеди девојките да имаат секс: А експертот вели…

17 февруари, 2021
shutterstock_1499452853

Лекарот тврди дека помладите мажи се подложни на „сини тестиси“, но можат да ги доживеат на која било возраст.

Неодамна од ТикТок со молскавична брзина се прошири видео, во кое еден човек рече дека т.н. „Сините тестиси“ воопшто не се болни, но се изговор што момците го користат за да ги натераат девојките да спијат со нив.

Девојките во коментари признале дека некогаш имале секс со некого само затоа што се жалеле на болка во тестисите. Во меѓувреме, Виралниот ТикТок е избришан, но им остави многу прашалници над главите.

BuzzFeed разговараше со урологот Џошуа Гонзалес за да им каже дали има вистина во контроверзното видео.

Ејакулацијата не е неопходна

Помладите мажи се поподложни на појава на „сини тестиси“, но можат да ги доживеат на која било возраст или никогаш.

„Никој никогаш не треба да чувствува притисок да му помогне на партнерот да постигне оргазам само затоа што се жали на „сините тестиси“. Јас секогаш можам да ја завршам работата самостојно, ако тие навистина мислат дека болката ќе биде ублажена со ејакулација “, рече урологот.

Што се однесува до „ублажувањето на болката“, додава тој, мажите не мора да ејакулираат, но непријатноста ќе помине сама по некое време.

Можеби не знаете, но жените имаат своја верзија на „сините тестиси“ наречена „сина вулва“ или карлична вазоконстрикција. Се јавува кога протокот на крв во гениталиите се зголемува со сексуална возбуда и може да предизвика болка или чувство на тежина околу клиторисот и вулвата. Тоа е привремено чувство што поминува кога протокот на крв се нормализира, исто како и со „сините тестиси“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris