Може да биде и оброк: Направете совршена салата од компири (РЕЦЕПТ)

17 октомври, 2021
Screenshot_1

Многу вкусно и хранливо

СОСТОЈКИ:

  • 1 кг. компири
  • 5 јајца
  • 1 чешне лук
  • половина лажичка сенф
  • малку сол и бибер
  • семиња од сѐ само 3 лажици (тиква, сончоглед, кикирики …)
  • 200 гр. Кисела павлака
  • 2 лажици масло
  • 1 лимон

ПОДГОТОВКА:

Печете ги компирите во рерна заедно со лушпата. Печете на 220 степени додека не омекнат. Сварете ги јајцата.

Излупете ги компирите и јајцата, потоа изрендајте ги или исечкајте ги.

Испечете ги семенките и издробете. Измешајте ги сите наведени состојки и уживајте во вкусна салата. Ако сакате, можете да додадете мајонез во салатата. Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris