Може да согорите и до 500 калории за еден час: Ова е најефективната вежба за топење маснотии! (ВИДЕО)

18 јануари, 2021
веби

Доколку сакате да ја доведете линијата до совршенство, не заборавајте да вклучите и вежби со скокање на јаже во вашата рутина за фитнес.

Покрај тоа што е добро за нашиот физички изглед, исто така има корисен ефект врз срцето и го зголемува капацитетот на белите дробови, вели д-р Питер Шулман од здравствениот центар на Универзитетот во Конектикат.

Студија спроведена во 2013 година и објавена во списанието Research Quarterly покажа дека мажите кои поминале 10 минути скокајќи на јаже шест недели, ја подобриле нивната кардиоваскуларна состојба исто како и мажите кои трчале по 30 минути секој ден за исто време.

Погледнете како изгледаат вежбите!Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris